Всі речі мають свій термін служби. Однаково справедлива і несправедлива ця фраза, тому що, якщо за річчю дбайливо доглядати, то вона прослужить значно довше, ніж могла б при поганому ставленні до неї. Все це можна сказати і про корпусні і вбудовані шафи-купе: для того, щоб вони радували око, а їх внутрішні механізми надійно працювали, потрібно прикласти деякі зусилля.
Поверхня шафи купе та догляд за нею.
Для кожного типу поверхні використовують свій вигляд миючого засобу і звичайно, шафи-купе не виняток з цього правила, тим паче, що для їх виробництва використовуються типові меблеві матеріали — ДСП, дзеркала, пластик і так далі. Список всіх матеріалів, які можна обробляти тим або іншим складом ви неодмінно знайдете на упаковці засобу. Якщо є хоч найменші сумніви — краще не застосовувати незнайомий порошок, рідина або гель, ніж потім «заліковувати» пляма. Можна акуратно спробувати нанести засіб з внутрішньої сторони дверцят, у непомітному для сторонніх очей місці.
Для лакомата та інших сучасних покриттів можна застосовувати практично будь-які миючі і засоби, що чистять, крім абразивних. Найчастіше використовується звичайне стеклоочистительное засіб. Краще всього, купуючи меблі на замовлення відразу ж попросити у виробника інструкцію по догляду в друкованому вигляді — напевно вона є в наявності.
Догляд за механізмами.
Найважливіше для роботи механічних систем — це відсутність сторонніх вкраплень, тобто чистота. Тому неодмінно видаляйте з роликовій частини системи і з рейки шафи-купе весь зібрався там сміття, протирайте з'єднання ящиків. Сьогодні рідко може знадобитися мастило — в більшості механізмів застосовується системи без тертя. До речі, запитати про те, як працює конкретно ваша система висунення ящиків потрібно на етапі проектування: коли ви знаєте, як функціонує ваша меблі на замовлення, ви можете краще про неї подбати.
Мінімум «потрясінь»
Сьогоднішні матеріали стійкі до дії багатьох факторів, але, на жаль, не всіх відразу. Тому всім ламінованих поверхонь з фотослоем, наприклад, протипоказано перебування на яскравому світлі, а деревосодержащие матеріали все ж реагують на високу вологість. Крім того, при впливі підвищених і знижених температур можуть відбуватися деформації, хоча і в невеликій мірі.
Щоб захистити поверхню шафи-купе від пилу, достатньо один-два рази на тиждень протирати його сухою м'якою ганчіркою. Полірувати меблі варто не частіше разу на місяць.
Дбаємо про внутрішньому просторі
Щоб усередині шафи купе завжди добре пахло, можна використовувати спеціальні ароматизатори, а також частіше відкривати двері для провітрювання. Не варто перевантажувати полиці — вони можуть деформуватися. Якщо якийсь ящик або двері шафи «не бажає» відкриватися, спершу подивіться, що стало причиною цього — застосування сили може призвести до поломок.
Здається, що всі ці правила не тільки прості, але і знайомі нам з дитинства, тільки тоді ми їх слухали щодо звичайної дерев'яної меблів. Однак такий підхід дозволить експлуатувати ваш шафа-купе без поломок і ремонтів, а значить, це заощадить вам кошти на покупку чого-небудь іншого.