Яка меблі необхідна в дитячу залежить, в першу чергу, від віку дитини. Для новонароджених і немовлят це один набір, для малюків ясельного та дитсадівського віку — інший, а для школярів — третій. Поговоримо трохи про кожній віковій групі. Яка потрібна ліжко, стіл, комод, стінка, стелаж і чи потрібні вони взагалі. Будемо говорити про базовому наборі меблів, який включає чотири основних елементи: для сну, відпочинку, занять і речей.
Кімната повинна бути оформлена в спокійних світлих відтінках, максимально просторе. Набір меблів для новонародженого буде мінімальним: ліжко, пеленальний столик і шафа (можна комод) для речей.
Самим головним елементом тут є ліжко, тому що саме там малюк буде проводити більшу частину часу. Ліжечка можуть бути наступних видів:
манеж. Ліжечко з високими бортиками. Є моделі, де ботики знімаються, таким чином манеж може використовуватися як класичне ліжко для підрослого малюка;
колиска/люлька. Підходить для новонароджених і маленьких малюків. У ній легко заколисувати дитини;
трансформер. Існує безліч моделей ліжок-трансформерів, які розсуваються по довжині, є знімні борти та ін.
Оформлення кімнати може бути більш яскравим, з малюнками різних мультгероїв, тваринками та квітами. У 2-6 років активно формується фантазія, тому добре, якщо інтер'єр кімнати буде цьому сприяти.
У малюка повинен бути в кімнаті невеликий стіл, де він буде малювати/ліпити і займатися іншими іграми. Обов'язково повинен бути стелаж з іграшками та книжками. Привчати дитину прибирати свої речі треба з дитинства, і стелаж полегшить це завдання. Якщо є місце, поставте спортивну стінку, щоб дитина могла активно проводити час.
При оформленні дитячої, важливо розділити зону відпочинку і зону ігор. Складати речі зручно в комод. Ліжко обов'язково повинна мати бортики, щоб малюк не упав уві сні.
Цікавими варіантами оформлення меблів в дитячій є двоповерхові комплекси. Це можуть бути двоповерхове ліжко або стіл і ліжко на другому поверсі.
Тепер кімната повинна бути функціональною, адже дитині доведеться багато часу проводити за навчанням. Подбайте, щоб стіл і стілець були зручними, придатними під ріст дитини. Є столи-трансформери, в яких можна міняти висоту ніжок. Обов'язковим є стелаж або стінка для книжок і зошитів. Комод або шафа для речей. Ліжко для такого віку підбирається переважно класична, також можуть бути розглянуті двоповерхові ліжка в кімнатах з обмеженим простором або в дитячих для двох дітей.
Але не варто забувати, що школяр, особливо молодших класів, — це той же дитина, йому захочеться пограти, подуріти. Дитячу стінку можна замінити на більш дорослий варіант, наприклад турнік і кільця, в кімнату хлопчика навіть можна повісити грушу.
Вибираючи будь-яку меблі в дитячу, першорядним є питання безпеки. На які моменти слід звернути увагу, підбираючи стіл, ліжко, стінку, стелаж або комод?
Відсутність гострих кутів і ріжучих кромок. Кути столів і стелажів, ручки комодів і шаф повинні бути округлими.
Міцність. Дітки люблять відчувати меблі на міцність, стрибати, скакати на ній, тому якість повинна бути дійсно високим.
Стійкість. Це також відноситься до питання про безпеку. Всі стелажі та стінки повинні бути добре прикручені до стіни, а комоди не хитатися.
Екологічність. Матеріали і покриття для виготовлення дитячих меблів не повинні містити токсичні речовини.
Наша компанія «АлькаМебель» займається виготовленням корпусних меблів (в тому числі дитячої) під замовлення. Ми працюємо більше 13 років і знаємо всі тонкощі організації інтер'єру в дитячій кімнаті. По всій питань звертайтеся до менеджерів з телефону на сайті.