ВИБІР ШАФИ КУПЕ В УМОВАХ КРИЗИ
22.01.2009
Вибір шафи купе
Сучасну українську сім'ю вже не здивуєш югославської стінкою, мрією наших співвітчизників зразка багаторічної давності. Тепер на задоволення зростаючих потреб покупців трудиться більше п'яти тисяч заводів і фабрик, забезпечуючи необхідний асортимент товару на найвимогливіший смак. Розвиток меблевої індустрії в Україні йде повним ходом, у 2006 році обсяги виробництва становили понад 3 млрд. грн. Максимум зручності, широка функціональність і хороший стиль — ось що за смаком сучасному споживачеві. І всі ці якості притаманні шафі-купе, без якого важко уявити собі інтер'єр сучасного будинку.
Хочете заощадити півметра життєвого простору своєї квартири — зверніть свою увагу на шафа-купе.
Замовимо шафа або купимо готовий?
В залежності від Ваших потреб, ви можете або придбати одну з наявних стандартних різновидів шафи-купе, або замовити щось особливе, створене за Вашим індивідуальним проектом. Шафа, створений за індивідуальним проектом, порадує господарів своєю унікальністю. Поле для фантазії широко, адже можна підібрати найрізноманітніші дверцята із алюмінієвих профілів висотою до 3-х і шириною до 1,6 метрів. При цьому системи для шаф-купе найвищої якості пропонують в основному німецькі бренди, проте аналогічна продукція українських виробників деколи не поступається їм і, безумовно, виграє у співвідношенні ціна — якість.
А тепер виберемо конфігурацію і обробку
Щоб шафа-купе «вписався» в оселі, гармоніює з іншими меблями і предметами інтер'єру, потрібно правильно підібрати оздоблювальні матеріали, яких зараз представлена на ринку безліч, і в самих різних цінових категоріях.
Сама «видатна» частина шафи-купе, його обличчя — це двері, і тому матеріал для них потрібно вибирати особливо ретельно. Не дивно, що саме двері — їх кількість і матеріал, з якого вони виготовлені — визначають основну (від 50 до 70 відсотків) частина вартості шафи-купе. Чим більше у Вашої шафи стулок, тим більше профілю піде на його виготовлення, і відповідно, тим вище буде його ціна.
Немає сенсу виконувати внутрішні частини шафи з таких же дорогих матеріалів, як і його зовнішні деталі. Для «нутрощів», наприклад, цілком підійде такий недорогий матеріал, як ДСП.
Останнім часом двері та бічні панелі шаф-купе все частіше виготовляють тропічну ліану, більше відому споживачам під ім'ям ротанг. Його пориста структура, що складається з трьох шарів, ідеально підходить для виготовлення різноманітних меблевих конструкцій та їх деталей. Завдяки легкості процесу фарбування, ротанг представлений в широкій колірній гамі. Наш клімат дозволяє використовувати меблі з ротанга без будь-яких обмежень.
Невід'ємним елементом декору шаф-купе є дзеркала і кольорове скло. При бажанні скло можна обробити, нанісши на нього різноманітні малюнки. А ось на чому зупинити свій вибір — більш дорогих ротанге і бамбуку або демократичних за ціною дзеркалах та склі — це визначається фантазією і фінансовими можливостями замовника.
Якщо Ви збираєтеся встановити шафу-купе у невеликої або погано освітленій кімнаті, використовуйте для декору дверей дзеркало — це допоможе візуально збільшити навколишній простір.
Шафа з дзеркальними дверима.
Крім того, вибір матеріалу для виготовлення фасаду повинен диктуватися функціональним призначенням шафи. Так, для зберігання посуду і книг у вітальні підійде шафа зі скляними дверцятами або відкритими стелажами, а для спальні або вбиральні, де Ви збираєтеся зберігати одяг, скоріше потрібна шафа з непрозорими дверцятами.
І, нарешті, підберемо колір і декор
Вибір варіантів величезний! Можна побудувати декор на контрастах, на поєднанні світлих і темних тонів однієї колірної палітри. Особливо вдало (там, де це дозволяють прямі правильні форми і рівні гладкі поверхні шафи) виглядає стильне поєднання в декорі сірого і чорного кольорів.
Дизайн шаф-купе в японському стилі, що поєднує в собі простоту і лаконічність виконання, дзеркала і матові скла, а також оздоблення з дерева венге, останнім часом став дуже популярним. Взагалі ж, виробники меблів все рідше використовують у своїх виробах натуральне дерево. Нині в моді мінімалізм, а вироби зі скла та дзеркал візуально значно «полегшують» будь-який інтер'єр. Якщо хочеться втілити в дизайні шафи свою індивідуальність, а обмежений бюджет дозволяє придбати лише типову модель — не впадайте у відчай! Будь-яка деталь, підібрана зі смаком — навіть проста смужка, нанесена на поверхню струменем піску, — привнесе у Ваш виріб родзинку.
Важливою деталлю, що може суттєво вплинути на остаточну вартість шафи, є різноманітні аксесуари для більш зручного та практичного його використання. У їх числі полиці, корзини, висувні ящики, ліфти для одягу, вішалки для штанів і краваток. Підбираючи той чи інший аксесуар, керуйтеся власними побажаннями, а також функціональним призначенням Вашої шафи-купе.
Перш за все, визначитеся, в якому місці Ви плануєте поставити шафу, потім зробіть всі необхідні для його виготовлення виміри. Ви можете доручити цю роботу майстру, викликавши його на будинок. Будьте уважні, отримуючи готовий замовлення: перевірте, чи відповідають розміри шафи, його колір та оздоблення Вашої специфікації. Не зайвим буде переконатися у повноті комплектації виробу — присутності всіх замовлених аксесуарів, полиць, дверей і механізмів. Перевірте також якість установки шафи-купе на відведене для нього місце — не скриплять чи дверцят, відкриваються вони плавно і без зусиль, немає зазорів між частинами шафи, і чи достатньо він щільно прилягає до стін. І, нарешті, якщо Вам складно підібрати собі шафа-купе самому — не поспішайте купувати першу-ліпшу на очі модель. Зверніться до хорошого консультанта, він допоможе Вам зробити правильний вибір.