Самий складний і відповідальний крок при замовленні шафи-купе безперечно є визначення того, що Вам потрібно насправді. Помилка тут коштує дорого. Не тому, що шафа коштує грошей, а тому, що саме Ви щоразу будете стикатися з якими-небудь певними незручностями при використанні шафи, не передбачивши їх заздалегідь. Так що спробуємо розбити цю проблему на кілька маленьких питань, при відповіді на які в загальному стане зрозуміло, що Ви хочете і буде простіше визначити загальну лінію, якої слід дотримуватися.
Де буде розташовуватися шафа.
Шафа, як і всі інші предмети інтер'єру, повинен займати своє місце в приміщенні, де він найбільш функціональний і непомітний, за таким принципом розіб'ємо всі шафи на 4 категорії:
Шафа в передпокою
Шафа у вітальні (великій кімнаті)
Шафа в спальні (маленькій кімнаті)
Шафа в дитячій
Як би не були зовні схожі ці шафи, функціональні запити, що пред'являються до них, все ж таки різні, зі свого невеликий специфікою. Спробуємо розібратися.
Шафа в передпокою
Функціональне призначення — зберігання верхнього одягу та взуття, що використовується в даний час року, зберігання одягу і взуття інших сезонів. Що саме по собі вже вказує на наявність, щонайменше, 1 секції під одяг. Але краще за все наявність 2 секцій під одяг, що позитивно позначиться на більш чіткий поділ одягу: «оперативної"-якої Ви користуєтесь в даний момент і «статичною"-якої Ви будете користуватися через певний інтервал часу. Погодьтеся, незручно кожен раз вибирати річ, яку Ви носите протягом, скажімо, місяця із загального набору речей. Відповідно до речі обтираються один про одного щодня, що точно не приведе до поліпшення їх виду, тим більше в той період, коли Ви їх не використовуєте. У випадку з 2-ма секціями, речі, які Ви використовуєте зараз, знаходяться окремо від речей, в даний момент «статичних», які висять собі спокійнісінько, ніхто їх не чіпає. Це все ж таки краще, погодьтеся! Навіть якщо у Вас не так багато місця відведеного під шафа, краще зробити 2 секції, одну трохи менше, іншу більше, але розділити одяг, ніж 1 велику секцію, в якій все буде «в купі"-Ви нічого не выиграите, але втратити можете.
Також в шафі слід передбачити хоча б одну секцію під полки, повірте завжди знайдуться дрібниці в передпокої, які треба кудись складати, ті ж парасолі, засоби по догляду за взуттям, сумки, інструмент і багато ще такого.... а самий писк це ПЫЛЕСОС
Підсумок: мінімальне заповнення шафи в передпокої 2 секції під одяг і 1 секція під полиці. З урахуванням 3 секції заповнення найбільш доцільним буде і наявність 3 дверей, але в будь-якому випадку не більше, ніж кількість секцій.
Двері шафи в передпокою, хоч один, в будь-якому випадку повинні мати дзеркальні двері-це зручно і красиво. Дзеркальна двері, у нашому випадку, краще розташувати в центрі, а інші двері виконати з 10 мм панелі, все ж таки передпокій — це місце переміщення всіляких предметів, де не можна гарантувати 100% гарантію того, що щось не впаде, як правило з краю, і не разобъет дзеркало (подія сама по собі неприємне, але не небезпечне, оскільки дзеркало захищається від осипання з обв'язки спец. клейкою стрічкою). У підсумку двері в шафу має сенс виготовляти 2 панельні і 1 дзеркальна, цього цілком достатньо і з точки зору висвітлення (як правило, в коридорах темніше, ніж у кімнатах), але й це не закон — всі двері можуть бути дзеркальними, закон лише те, що хоч одна двері повинні бути з дзеркалом.
Кольорова гама це єдине, де немає ніяких висновків, крім Вашого бажання.
Шафа у вітальні (великій кімнаті)
Функціональне призначення — зберігання легкого одягу, постільної білизни, розміщення предметів, що прикрашають інтер'єр, побутової техніки, особистих документів, фотографій, посуду в загальному все, що може знадобитися у вітальні і що Ви там захочете розмістити, а розмістити там дійсно можна все!
У свою чергу, відзначимо найбільш необхідні й обов'язкові для цієї категорії шаф секції:
2 секції під одяг (можливі розташовані в два яруси навісні елементи), кількість в 2 секції вважається більш ніж достатнім для розміщення речей 2-х чоловік, тим більше якщо людина одна.
2 секції під полиці (ну це поясненню не підлягає з-за очевидної необхідності).
Всі інші секції можливі, але не є обов'язковими.
Цікавий результат дає застосування відкритої секції, в якій розташовуються: музичний центр, відеомагнітофон, телевізор, дрібні предмети прикраси інтер'єру. Відкрита секція візуально розбиває шафу на дві рівні половини, і оформляється, як правило, округлими стінками з напівкруглим верхи відкритої секції, що трохи вище двох бічних шаф. І на завершення всього в напівкруглою даху цієї секції вмонтовані світильники. Це не обов'язково, але виглядає ефектно.
Что касается дверей, то тут действует принцип симметрии, т. е. количество панельных дверей должно быть равным количеству дверей с зеркалами или все двери должны быть зеркальными, но все это касается только случаев, когда общее количество дверей четное. В случае когда общее количество дверей нечетное, лучше выбрать вариант «зеркал меньше на одно». В последнее время все чаще стали использоваться комбинированные двери (состоят как из зеркала или стекла так и панель одноврменно) стоимость таких дверей, как правило, больше стандартных (однородных), но выглядят они намного стильнее и эффектнее. Хоча є маленький підступ: виглядають ці двері лише тоді коли всі двері шафи виконані у комбінованому стилі. Кольорова гама, як і в попередньому прикладі на Ваш розсуд.
Шафа в спальні (маленькій кімнаті)
Практично теж саме, що і у вітальні, з деякими поправками: усі двері — дзеркала, відкрита секція тут недоречна, непогано було б розмістити у шафи одну бічну консоль, на предмет світильників вирішуйте самі, якщо є світильники значить у шафи буде дах, і навпаки, але переважно без даху. Кольорова гама на ваш розсуд.
Шафа в дитячій
Практично теж саме, що і у вітальні, з деякими поправками: всі двері (або принаймні більшість) —панель або комбіновані, відкрита секція цікава зокрема під книги або іграшки, консолі не будуть зайвими, світильники просто необхідні, якщо їх яким або чином обіграти (наприклад у вигляді літаючої тарілки) дах-то все одно необхідна в стилі «АРТ». Колір креативний ( не в розумінні страшний, а в контексті кольоровий, і як можна більше квітів)